Wyjazd terenowy na budowę wałów przeciwpowodziowych

Dnia 14.04.2023r. Katedra Geotechniki i Wytrzymałości Materiałów wraz z firmą Pietrucha Sp. z o.o., w ramach poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań studentów specjalności Budownictwo Hydrotechniczne i Geotechnika, zorganizowała wycieczkę na budowę wałów przeciwpowodziowych i modernizację stopnia wodnego na rzece Serafie w Krakowie. Wycieczka miała na celu zapoznanie studentów z różnymi elementami związanymi z projektowaniem i budową obiektów hydrotechnicznych.Po przyjeździe na miejsce grupa została przywitana przez Kierownika Budowy, który oprowadził nas po budowie przedstawiając najważniejsze jej elementy. Studenci mieli okazję zobaczyć montaż grodzic winylowych, które mają na celu regulację brzegów rzeki, jak i mogą również pełnić funkcję zabezpieczenia wykopów, stanowić przesłonę filtracyjną.